عصر نوین با بلکا

  • عصر نوین با بلکا

می دانید که رنگ های شیمیایی که در کشور های جهان شوم در حال استفاده می شود برای سلامتی انسان مضر می باشد . شما با استشمام بوی رنگ های شیمایی ممکن است دچار بیماری هایی چون سرطان شود . این نوع رنگ ها در کشور های پیشرفته به کلی منسوخ شده و از چیز های دیگری برای این کار استفاده می شود . همین عامل های سرطان زای رنگ های شیمیایی سبب شده است که متخصصان علم شیمی با بهره گیری از علوم قدیمی و با بافت پوشش سلولوزی نوعی رنگ را ایجاد کنند که دیگر برای سلامتی انسان تهدید محسوب می شود که این نوع رنگ را بلکا نامیده اند . بلکا دارای خواص زیادی می باشد که امروزه در بیشتر کشور های جهان از آن استفاده می شود . این نوع رنگ به راحتی قابل پیاده سازی می باشد و نسبت به دیگر نوع رنگ مزیت های فراوانی دارد . در ادامه به بعضی از فواید نقاشی بلکا اشاره می کنیم و برخی از خواصۀ را ذکر می کنیم .

عایق حرارت و صدا

یکی از مزیت های مهم که آن را از دیگر رنگ ها متمایز می سازد ، عاقی حرارتی آن می باشد . باقت و پوشش سلولزی بلکا باعث می گردد که همیشه در الیاف آن هوا وجود داشته باشد . می دانید که هوا عایق گرما و حرارت می باشد . این عامل باعث می شود که همچون یک سد در بین هوای گرم داخل و هوای سرد خارج عمل کند . الیاف آن به گونه ای است که تابش نور خورشید را به صورت مستقیم باز نمی تاباند . این کار باعث می گردد که نور خورشید در داخل آن بشکند و علاوه بر ایجاد فضای زیبا و قشنگ ، به خنک شازی آن کمک می کند . یکی از مزیت های دیگر بلکا عایق صدا می باشد . الیاف بلکا به گونه ای طراحی شده است که امواج صوت را در خود می شکند و انرژی آن را محدود می کند . می دانید که یکی از عامل هایی که در اماکن بسیار بزرگ برای انسان دردسر ساز می شود و او را رنج می دهد ، انعکاس صدا می باشد . معمولا در سالن هایی که سطوح آن صاف و براق می باشد انعکا صدا با همان سرعت و شدت اولیه انجام می گیرد و معخمولا برای انسان رنج آور می باشد . بلکا با این خاصیتی که دارد می تواند برای ساختمان هایی که به سکوت نیاز دارد نظیر بیمارستان ها اجرا شود و بازدهی فوق اعلاده ای نیز دارد .

ششتشوی نقاشی بلکا

یکی از خواص مهم رنگ بلکا خاصیت شستشو آن می باشد . می دانید که رنگ های شیمیایی بعد از مدتی خاصیت خود را از دست می دهند و احتیاج به دوباره رنگ شدن پیدا می کنند . اما بلکا به گونه ای است که شما ب هراحتی می توانید آنرا شستشو دهید و دوباره همانند روز اول از آن استفاده کنید . این عامل سبب گردیده است که از آن برای منازل استفاده شود و معمولا خانم ها از آن استقبال منی کنند چرا که به راحتی پاک می شود و نیاز به زحمت زیاد ندارد .

البته بلکا رانمی توان با اب شستشوی کامل کردبلکا با کف شامپو فرش و جارو برقی به راحتی قابل نظافت است

عدم جذب گرد و غبار

همانگونه که می دانید عامل جذب گرد و غبار بار الکتریکی است که سطوح به دست می آروندذ . بیشتر سطح هایی که در اطراف خود می بینیم به راحتی قابلیت باردار شدن را دارند و این عامل سبب گردیده است که به راحتی گرد و غبار معلق موجود در هوا را جذب کنند . آزمایش ها نشان می دهد که بلکا به شدت در برابر باردار شدن مقاوم می باشد . این مزین باعث گردیده است که گرد و غبار موجود در هوا را جذب نکند و در برابر آن ها ایمن باشد . بلکا دارای خواص بسیار خوبی می باشد . از خواص دیگر آن قابلیت ارتجاعی آن می باشد . به هنگام ترک برداشتن ، رنگ بلکا خاصیت ارتجاعی به خود پیدا می کند و به راحتی می تواند ترک موجو.د را بپوشاند . این عامل باعث شده است که ئدیگر نیاز به مرمت و باتز سازی نداشته باشد و به توان از آن به صورت کرات استفاده کرد .

بلکا و دوستی آن با محیط زیست

رنگ های شیمیایی که تا این چند ساله در کشور استفاده می شد دارای مواد آلی می باشند . مواد اولیه ساخت آن ها نفت می باشد که برای سلامتی انسان مضر می باشد . در مواد تشکیل دهند این رنگ های هیدروکربن وجود دارد که که کربن آن برای سلامتی مضر بوده و سرطان زا می باشد . همینطور در ساخت آن ها از فلزات سنگین نیز استفاده شده است که می تواند سلامتی انسان را تهدید کند . در ساختار رنگ بلکا هیچ کدام از موارد ذکر شده وجود ندارد . دوستداران محیط زیست با نقاشی بلکا بسیار موافق هستند چرا که هیچگونه ضرری برای محیط زیست ندارد . استفاده از آن در طول سالیان دراز هم برای سلامتی انسان هیچگونه ضرری نداشته و باعث گردیده است از محبوبیت خاصی برخوردار گردد . از مواردی که یک چیز ساختار با محیط زیست می باشد قابلیت بازگشت به چرخه طبیعت می باشد که بلکا از آن برخوردار می باشد . بعد از تاریخ انقضای رنگ بلکا به راحتی این قابلیت را دارد که به چرخه طبیعی و محیط زیست باز گردد .

قیمت بلکا

یکی از مواردی که در اجرای رنگ ها بسیار اهمیت دارد قیمت تمام شده یک پروژه می باشد . قیمت بلکا در مقابل دیگر رنگ ها ممکن است کمی گران باشد ولی این قیمت را شما باید در دراز مدت مورد بررسی قرار دهید . بلکا این خاصیت را دارد که برای سالیان دراز از آن استفاده شود همین هعامل باعث شده است که در دراز مدت مقرون به صرفه باتشد . شما با یک حساب سر انگشتی می توانید به این نتیجه برسید که بلکا بسیار ارزان تر از گونه های دیگر رنگ ها می باشد . از این نوع پوشش می توانید در اماکن عمومی و بزرگ نیز استفاده کنید . ساختار بلکا باعث شده استن که از آن بتوان برای تمام مناطق و اقلیم های آب و هوایی استفاده کرد و در آن محدودتی وجود ندارد . این خاصیت برای ایران که یک کشور چهار فصل می باشد بسیار مهم است . شما در هر مکان و منطقه ای هستید می توانید ساختمان خود را نقاشی بلکا کنید و از مزیت های این نوع رنگ بهره ببرید .

نحوه اجرای بلکا

بلکا بر روی سطوح مختلف قابل پیاده سازی می باشد . از مزیت های این نوع روش می تواند به عدم زیر سازی اشاره کرد که برای فرد کارفرما بسیار مقرون به صرفه می باشد.البته اگر زیر کار رنگ پلاستیک باشد به دلیل حلال بودن رنگ پلاستیک با آب یا زیرکار خیلی کثیف ویا چرب و دوده باشد باید باچسب رزین زیرسازی شود بعد بلکا انجام شود ودر بقیه سطوح صاف نیازی به زیر سازی نیست شما می توانید از این نوع روش بر روی تمام مصالح ساختمانی صاف استفاده کنید . البته اگر زیر سازی آن گچ باشد این کار برای شما بسیار راحت می باشد چرا که دیگر احتیاجی به تراز کردن ندارید .